filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
MFF w Valladolid
1988
http://www.seminci.es
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid
Data wręczenia nagród:
29 października
Złoty Kłos
Najlepszy film
wygrane
Dalekie głosy, spokojne życie
(1988)
Terence Davies
Życie angielskiej rodziny robotniczej przedstawione w formie nieuporządkowanych wspomnień.
Udział w konkursie głównym
nominacje
A Dama do Cine Shanghai
(1987)
Guilherme de Almeida Prado
Anna
(1987)
Jerzy Bogajewicz
De bruit et de fureur
(1988)
Jean-Claude Brisseau
Dům pro dva
(1987)
Miloš Zábranský
El Tesoro
(1988)
Antonio Mercero
Filmowanie rodziny
(1988)
Atom Egoyan
Jutro się zdarzy
(1988)
Daniele Luchetti
Krzyk i krzyk
(1988)
Zsolt Kézdi-Kovács
Las Puertitas del señor López
(1988)
Alberto Fischerman
Mariana, Mariana
(1987)
Alberto Isaac
Matka Królów
(1982)
Janusz Zaorski
Miasteczko Hibiskus
(1986)
Jin Xie
Pelle zwycięzca
(1987)
Bille August
Szpicel
(1987)
Roman Balayan
Zdążyć przed północą
(1988)
Martin Brest
Srebrny Kłos
Zdobywca
wygrane
Sprawa kobiet
(1988)
Claude Chabrol
Podczas II Wojny Światowej Marie utrzymuje rodzinę, dokonując nielegalnych aborcji.
Zdobywca w kategorii filmów krótkometrażowych
wygrane
Poslední lup
(1987)
Jiří Bárta
Złodziej natyka się na właścicieli domu, którzy nie wyglądają jak zwykli ludzie.
Konkurs "Time of History"
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Ingmar Bergman: The Magic Lantern
(1989)
Michael Winterbottom
Nagroda Indywidualna
Najlepszy aktor
wygrane
[Oleg Yankovsky]
Oleg Yankovsky
Szpicel
(1987)
[Charles Grodin]
Charles Grodin
jako Jonathan Mardukas w filmie
Zdążyć przed północą
(1988)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Isabelle Huppert]
Isabelle Huppert
jako Marie Latour w filmie
Sprawa kobiet
(1988)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Dalekie głosy, spokojne życie
(1988)
Patrick Duval
,
William Diver
Życie angielskiej rodziny robotniczej przedstawione w formie nieuporządkowanych wspomnień.
Nagroda Publiczności
Zdobywca w konkursie głównym
wygrane
Miasteczko Hibiskus
(1986)
Jin Xie
Wyróżnieni w roku 1988
Dalekie głosy, spokojne życie
(
2/2
)
Sprawa kobiet
(
2/2
)
Zdążyć przed północą
(
1/2
)
Szpicel
(
1/2
)
Miasteczko Hibiskus
(
1/2
)
Poslední lup
(
1/1
)
Ingmar Bergman: The Magic Lantern
(
1/1
)
Anna
(
0/1
)
Matka Królów
(
0/1
)
Filmowanie rodziny
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.