PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 660
ocen
7,5 10 1 44660
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

3 sezon jest dobry. Bo drugi to jakieś nieporozumienie - tam jest zj*bane totalnie WSZYSTKO!

1. Geniusze w STARLabs - ja rozumiem, że sci-fi, ale no weeeeeźcie:
" - Cisco, potrzeba jakiegoś super wyje*istego gadżetu, który łamie prawa fizyki, pochłania ciemną materię, potrafi dosłownie wszystko!
- Spoko Barry, naukowcy z NASA wspólnie z CERN pracują nad tym od 30 lat. Zrobię w 5 minut"
albo
"Kejtlin, opracuj lek, który wyleczy wszystkie choroby, włącznie z AIDS i rakiem prostaty!
- Doktorze Wells, ciężko będzie.
- Wierzę, że ci się uda!
- Ok, daj mi pół godziny!"

Bez testów (bo na czym?), bez środków finansowych (skąd oni mają na to hajs?) - Czy ten lek działa? - Na pewno! Przecież nie podałabym ci niesprawdzonego leku.

2. Wszelkie służby mundurowe - co oni? broń do pokazywania mają? Sytuacja, gdy wielki rekin pożera dwóch uzbrojonych po zęby antyterrorystów - w ciągu kilku sekund nikt z nich nie oddał żadnego strzału. Specjalnie wyszkoleni, potrafiący posługiwać się bronią, wiedzący, z czym mają do czynienia. ŻADNEGO STRZAŁU. Oczywiście to tylko przykład, jakich wiele w tym serialu. Jedynie pani detektyw Spivot wychodzi z tej sytuacji obronną ręką.

3. Gadki motywacyjne - Barry, dasz radę, Barry, uwierz w siebie, nic nie jest niemożliwe. OK, czasami to ważne, ale żeby tak przez pół odcinka?

4. Do cofnięcia się w czasie potrzebuję dwóch machów, ale żeby przeskoczyć wodospad, to już nie wystarczy? Oczywiście jeb*ć tu podstawy mechaniki klasycznej, bo przy prędkości dwóch machów 80 kilogramowy człowiek nie musiałby skakać, żeby przedostać się na drugą stronę - KILOMETROWEJ WYRWY! To wszystko dzięki pędowi

5. Sprzeczności - ach, jak tego nienawidzę. W pewnym momencie dowiadujemy się, że Zoom jest szybszy od Flasha o 30%. Dwa odcinki wcześniej był szybszy CO NAJMNIEJ czterokrotnie...

6. Irytująca Iris i jej równie irytujący brat - bez komentarza...

7. Barry i jego poczucie wartości - MUSZĘ POMÓC IRIS2 I JOSEPHOWI. Chuj, że mam 48 godzin, żeby wrócić na Ziemię 1, spędzę z nią noc, odprowadzę na komendę, będę się bawił jak nigdy dotąd, podczas gdy w mieście szaleje najniebezpieczniejszy złoczyńca w multiwersum. Co złego może się stać??

Mogę wymieniać w nieskończoność. To tylko oczywiście drugi sezon, pierwszy był udany. Miał wady, ale mniej widoczne. Mam nadzieję, że w trójka będzie podobna.

ocenił(a) serial na 7
arek1122

Ojj ty nawet nie wiesz jak sie zdziwisz z sezonem 3 x DDD

arek1122

Czekam na opinie po KAPITALNYM 3 sezonie XD <3

ocenił(a) serial na 8
arek1122

Szukanie logiki w filmie sci-fi o superbohaterze... Niezły pomysł geniuszu. To nie jest serial, gdzie powinniśmy się skupiać na tym ile czasu zajęło Cisco wynalezienie czegoś oraz robienie testów przez 5 lat wszystkiego co zrobi Caitlin... To jest serial, który po prostu rządzi się swoimi prawami..

ma4rty

Geniuszu* brak logiki to jedno, ale brak logiki który sprawia, że tego po prostu nie da się oglądać, bo aż razi w oczy z odcinka na odcinek coraz bardziej, to coś innego. Zazwyczaj także przymykam oko na tego typu kwestie, ale bez przesady. Shield z Avengers mieli SZTABY naukowców, którzy pracowali dzień i noc przez wiele lat nad technologiami oraz Helicarrierem plus rządowe wsparcie finansowe. Batman wykorzystuje odziedziczone miliardy dolarów na wojskowe technologie, plus jest geniuszem strategii myślącym daleko naprzód z ogromną firmą pozwalającą na tego typu działania. Tu mamy stażystę w policji kreowanego na najlepszego detektywa od czasów Holmesa, studentkę bioinżynierii, inżyniera mechaniki, oraz brak środków na koncie... Co nie przeszkadza im nadal posiadać wyj*bisty akcelerator cząstek pod milionowym miastem (swoją drogą czemu po wybuchu żadne służby się tym nie zainteresowały?), mieć kasę na jego utrzymanie (może od rodziców Batmana?). Wybacz, ja ze stażu w firmie raczej bym nie utrzymał takiego urządzenia. No, chyba że departament ojca Iris płaci pracownikom po 200 milionów rocznie. To nie jest szukanie logiki w filmie sci-fi o superbohaterze. To jest szukanie logiki w filmie sci-fi o superbohaterze w realiach współczesnego, istniejącego naprawdę świata... W d.. miałbym to, gdyby akcja działa się w jakimś szczególnie wyszukanym świecie, który w żaden sposób nie przypomina naszego... Ale twórcy, decydując się na umiejscowienie akcji tu i teraz, powinni wziąć to pod uwagę - a nie, dorzucać kolejne durne pomysły na stertę gó*wna udając że to tort.

arek1122

Propsuje kolegę

Ja pisałem od dawna że scenariusz w flash leży i kwiczy, tam nic nie jest spójne

ocenił(a) serial na 8
arek1122

Przecież nikt nie zmusza Cię do oglądania. Według mnie te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś i uważasz za absurdalne można w dość banalny sposób wytłumaczyć np. TeamFlash ma dostęp do Gideon, maszyny z przyszłości, która podaje informacje więc dlaczego nie mogła by podawać wyników bookmacherskich? Motyw jak z "Back to the future II" gdzie gościu za pomocą gazetki z właśnie takimi informacjami stał się potęgą finansową. Fitz'owi z Agents of Shield wszystkie nowinki też przychodziły dosyć łatwo jak na wiek 30 lat(wiek Cisco nie jest podany, ale myślę że dużej różnicy między ich wiekiem nie ma). Myślę, że Cisco bardzo wiele zawdzięcza po prostu Eobard'owi, który jest z 22 wieku, kto wie czy nie przekazał częściowej wiedzy właśnie Vibe'owi jak razem pracowali w pierwszym sezonie nad wieloma rzeczami i Cisco do dziś używa tej wiedzy. Caitlin miała rodziców którzy byli Doktorami, podziwiała ich i za pewne dzięki nim własnie dostała obsesji na punkcie medycyny. Akcelerator cząstek to zasługa Eobard, czyli znów osoby z przyszłości.. Nie wiemy jakim detektywem wcześniej był Bartholomew, ale zapewne bardzo dużo poświęcił czasu na naukę, aby dowiedzieć się jak zginęła jego matka. Potem dostaje swoje moce i na pewno cały świat widzi inaczej, na pewno dzięki Speedforce może szybciej myśleć co pozwalało by mu każdą sytuację dokładnie przeanalizować. Mimo wszystko uważam, że spokojnie można olać tego typu rzeczy i chłonąć historię BA, bo oto w tym chodzi...

ocenił(a) serial na 7
ma4rty

z tym szybkim mysleniem i szybkim analizowaniem to troche "smiechlem" biorac pod uwage jego wyczyny w serialu : P

ocenił(a) serial na 8
Wariat_11

Fakt Barry popełnia mnóstwo głupich decyzji, ale na to już nie ma usprawiedliwienia. Dobrze, że podobno w 4 sezonie po tym jak wróci ze Speedforce ma być znacznie mądrzejszy, zobaczymy

ocenił(a) serial na 7
ma4rty

Jeśli chodzi o pierwsze zdanie wypowiedzi "Przecież nikt nie zmusza Cię do oglądania." jest trochę nie na miejscu sam oglądam flash'a i pewne rzeczy mi się podobają pewne nie ale to nie powód żeby od razu przestać oglądać serial. Po to jest filmweb żeby móc wypowiedzieć się na dany temat. Osobiście nie wierzę w to, że ktokolwiek nie miałby ŻADNYCH zastrzeżeń do jakiegokolwiek serialu czy filmu to jest normalne, że coś się nam podoba a coś nie.
PS zgadzam się z Arkiem co do problemów.

arek1122

Hmm ten serial dość szybko daje nam znać ze tutaj nie ma co szukać logiki i albo potrafimy się z tym pogodzić i dalej bawić podczas oglądania albo nie. To jest dość prosty wybór. No chyba że chcesz sobie stworzyć listę wszystkich nielogiczności w tym serialu ale w takim wypadku przygotuj sobie coś do picia i jakieś kanapki.

ma4rty

Nie chcę się czepiać, ale sci-fi nie jest alogiczne, tylko paralogiczne. Częsta pomyłka, która nie wiem skąd się bierze... dlaczego jak człowiek może latać to zakładamy, że fabuła może sama sobie zaprzeczać i Zoom raz jest 30% szybszy, a raz czterokrotnie?

ocenił(a) serial na 5
arek1122

3ci sezon był najwiekszym gównem jakie mogło spotkać fanów Arrowverse.
Tam nic nie kupy nie trzymało Barry co raz to bardziej irytujący a finał koszmarny i płytki.
Supernatural sezon 12 stoi na większym poziomie a tu już o czymś świadczy.

ocenił(a) serial na 7
coolerss

Bez przesady, 3 i 4 sezon Arrow to bylo dno

ocenił(a) serial na 8
arek1122

Jeśli będzie tak dalej, co na to wskazują słabe odcinki 1 i 2, to raczej nie ma co liczyc na 5 sezon ,dobry 5 sezon.

arek1122

Serial ok, ale nielogiczności też mnie denerwowały i odpuściłem sobie drugi sezon. Główny bohater jest zbyt lalusiowaty. Brak logiki ostatnio często występuje w nadmiarze w nowych produkcjach s-f.

ocenił(a) serial na 7
arek1122

Hej o co chodzi, myślałem, że przegapiłem odcinek 7, ale nie. Przestałem oglądać LoT i arrow już dawno, bo takie gówno zrobili, a teraz łączą serie. Czy warto oglądać 8 odcinek, jak nie wiem o co chodzi?

ocenił(a) serial na 7
sony1991_2

jeslii ogladasz tylko Flasha to obejrzyj najpierw Supergirl s03e08 pozniej Arrow s06e08 nastepnie LoT s03e08 i na koncu Flash s04e08.
Wszystkie odcinki maja tytul "Crisis on Earth-X"

ocenił(a) serial na 10
sony1991_2

Jak chcesz oglądnąć Crossover, ogólnie świetny jest to oglądaj 7 odcinki w kolejności Supergirl -> Arrow -> Flash -> LoT, jeśli nie chcesz oglądać to oglądaj dalej 8 odcinek flasha, to co najistotniejsze pokazują w sekcji "Poprzednio w The Flash".

A akurat z Arrowverse to aktualnie Arrow jest najlepszy, 4 sezon był tragiczny, chciałem przestać oglądać, ale 5 i 6 sezon miażdżą jaja :) LoT też daje radę, 1 sezon był słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones